13 Kasım 2018

Web Sitesi ve Dijital Ürün Alım Satım Platformu Siterobot.com, Türkçe Yayına Başladı

Siterobot Türkçe
Önümüzdeki üç yıl içinde 50 milyon doların üstünde bir işlem hacmine ulaşması beklenen web sitesi, alan adı ve dijital ürünlerin alım satım işlemleri Türkiye’de çoğunlukla webmaster forumları üzerinden gerçekleşmekte. Siterobot ise bu işlemleri bir platform üzerinde toplayarak webmasterlar için bir pazar yeri oluşturuyor.

Siterobot üzerinden webmaster ve girişimciler, web siteleri, alan adları, işletmeye hazır projeler, fan sayfaları ve mobil uygulamalar gibi dijital ortamlarda satışı gerçekleşen ürünleri sayfaya listeleyebiliyor ve satın alabiliyorlar.

Global bir proje olarak yola çıkan Siterobot, bugünden itibaren Türkçe yayın yapmaya başladı ve site üzerinden yabancı para birimlerinin yanı sıra Türk lirasıyla satın alma işlemleri gerçekleşmeye başladı. Bu özellikle beraber girişimciler ve webmasterlar dijital ürünlerin alım satımında TL ile işlem yapabilecekler.

Site üzerindeki ilanların çoğunluğu açık artırma ile satışa sunuluyor. Bu açık artırmalara kimlerin katıldığını ilan sahipleri görebiliyor ve böylelikle rekabet ortamı yaratılabiliyor. eBay’in dünya genelindeki açık artırma sistemini web sitesi ve dijital ürünlere uygulayan Siterobot aynı zamanda kullanıcılara gizli teklif modeliyle özel satış yöntemini de sunuyor.

İnternet siteleri, alan adları ve mobil uygulama gibi ürünlerin satın alım işlemlerinin forum gibi ortamlardan gerçekleşiyor olması hem alıcının hem de satıcının kafasında güvenlik endişeleri oluşturabiliyor. Bu sebeple Siterobot, webmaster ve girişimcileri için güvenli bir platform ortaya koyuyor. Site, alıcının ürünü teslim almasına ve satıcının da satış bedelini tahsil etmesine kadar alıcıyla satıcıyı koruma altına alacak güvenli işlemi (escrow) kullanıcılara sağlıyor.

Ücretli olarak ilan yayınlayabildiğiniz sitede şu an tanışma kampanyası kapsamında sınırsız sayıda ilan listeleyebiliyorsunuz. Siterobot, başarıyla tamamlanan işlemler üzerinde %3,99’luk bir komisyon alıyor. İlan yayınlayabilmek için siteye üye olmanız gerekiyor. E-posta ile üyeliğin yanı sıra Facebook, Google+, Yahoo ve GitHub profillerinizle de siteye üye olabiliyorsunuz.

Şirket uzun vadede Türkiye genelinde bu tür işlemleri kendi bünyesi altında toplayarak yukarıda bahsedilen dijital ürünlerin alım satımında bir pazar yeri oluşturmak istiyor.

Siterobot infografikSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*