16 Aralık 2018

Webcam’a Kart Okutarak Ödeme Devri

Online satış yapan mağazaların offline mağazalara göre ödedikleri yüksek komisyonlardan yola çıkarak yeni bir hizmet oluşturan Jumio, yüksek sahtekarlık oranlarının etkilediği kredi kartı komisyon oranı farkını en aza indirmek için yeni bir hizmet sunuyor.

Netswipe ismi ile piyasaya sürülen hizmette, online alışveriş yapan müşteriler, kartlarının ön yüzünü webcamlerine okutup, ardından bilgisayar mouselarıyla güvenlik kodunu girerek alışverişlerini tamamlayabilecekler.

Bu senenin sonuna kadar akıllı telefonlar için de aynı hizmeti sunmayı planladıklarını belirten Jumio yetkilileri, Jumio’nun kart bilgilerini saklamayacağını, sadece ödemede gerçek bir kredi kartının kullanılıp kullanılmadığını anlamak üzere oluşturulmuş yazılımın kartın detaylarını inceleyeceğini ve ödemeyi tamamlayacağını belirtiyor.

Güvenlik kodunun bilgisayar klavyesi ile değil, mouse ile ekranda oluşan klavye üzerinden girileceğini de belirten Jumio yetkilileri, bu işlemin güvenlik kodunu gerçek bir kullanıcının girdiğinden emin olmak için hazırlandığını iletiyorlar.

Netswipe hizmeti ile online mağazaların kartın mevcut olmamasından dolayı ödedikleri yüksek komisyonların azalacağını belirten Jumio yetkiileri, müşterilerin bu hizmeti kullanmak için her hangi bir ek ücret ödemeyeceklerini ekliyorlar.

Online mağazalar ise; bulundukları ülkelere ve mağaza tarzlarına göre değişen tarama başına ücret ya da işlem başına %2.75 komisyon ödeyerek hizmetten yararlanabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*