14 Kasım 2018

Webtoprint.com.tr: A’dan Z’ye Dijital Baskı Hizmetleri

İnternet gündelik yaşamımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarına online olarak ve hızlıca ulaşmamızı sağlıyor. Dijital baskı hizmetleri veren firmalar da bu trende ayak uydurup online kanallarda da aktif olmaya başladı.

Webtoprint.com.tr de bu alanda; kartvizit yapımı, ödev basımı, davetiye baskıları ve plan kopya çıkış alımı gibi geniş bir yelpazede hizmetlerini sunan bir e-ticaret sitesi.

Kurumsal ve bireysel müşterilerine online platformda tam kapsamlı dijital baskı hizmetleri sunmak amacıyla kurulan girişim, Türkiye’nin her noktasına hizmet verebilmek hedefiyle yola çıkmış. Firmanın kurucusu Ezgi Şahin, bir süredir aklında olan projenin ilk adımlarını 2007 yılında atmış. Ancak Türkiye’deki online piyasa koşullarının elverişli olmadığını düşünen Şahin, bir süre bekledikten sonra 2011 yılında Webtoprint’in yazılım çalışmalarını başlatıp 2012 yılında ise projesini hayata geçirmiş.

Ezgi Şahin aslında sektöre yabancı bir isim değil. ABD’nin büyük dijital baskı şirketlerinde tecrübe kazanan Şahin, tüm bilgi birikimini Webtoprint’e aktardığını belirtiyor. İnternetten kağıda baskı anlamına gelen firmanın ismi, ilerleyen dönemlerdeki global planlar düşünülerek İngilizce olarak belirlenmiş. Çevre ülkelerden gelebilecek daha büyük ölçekli siparişler bu planları gerçeğe dönüştürebilir aslına bakarsanız.

Gelelim biraz da projenin içeriğine. Özel yazılımı sayesinde dosya yüklemeyi, sipariş oluşturmayı, hızlı üretimi ve sorunsuz teslimatı kolaylaştırarak müşteri aksiyonunu azaltmayı vadeden girişim ayrıca;  çoklu baskı opsiyonları, hazır taslaklı sunumları, bireysel ve kurumsal müşteri platformu, elektronik döküman yönetimi ve farklı teslimat seçenekleri de sunuyor. Firmalar; ihtiyaç duydukları kartvizit, antetli kağıt, broşür gibi kendi logo ve renklerini taşıyan ve sabit kurumsal kimlik bağlantılı işleri bu platformda arşivlenmiş ve revize edilmeye açık bir şekilde bulabiliyorlar.

Kendilerini Türkiye’de A’dan Z’ye tüm dijital baskı hizmetlerini tek bir sayfa üzerinden alabilmeyi sağlayan ilk ve tek e-ticaret sitesi olarak tanımlayan Webtoprint, baskı merkezlerine gitmek için harcanan süreç ve masrafları ortadan kaldırma konusunda firmalara avantaj sağlayabilir. Girişimin sunduğu bir diğer dikkat çekici seçenek ise “hazır tasarımlar”. Bu özellik sayesinde de beğendiğiniz tasarımı online olarak seçip, anında baskıya gönderebiliyorsunuz.

Firma öncelikli hedef kitlesini, bireysel müşteriler ve küçük ölçekli işletmeler olarak belirlemiş. Ancak, şahıs firması sahipleri, küçük ölçekli firma yetkilileri ve diğer tüm girişimcilerin de sistemden faydalanmaları mümkün. Günümüzde özellikle firmaların baskı merkezleriyle içli dışlı olduklarını göz önünde bulundurursak Webtoprint, birçok işletmeye zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilecek bir potansiyele sahip.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ALİ KÖKTOPRAK der ki:

    Tebrikler. Ama açıkçası bu dal da kullandığım bir site vardı onla kıyaslamak üzere
    girdiğimde gördüğüm şu ki bu sitenin daha çok yol kat etmesi gerekir. Bu güzel girişimin başarılı olmasını dilerim. Sadece kartvizit tasarım bölümüne bakarak bunu söylüyorum çok detaylı incelemedim. Matbuu.com bu dalda iyi bir e-ticaret gerçekten !

Fikrini söyle

*