19 Haziran 2018

Kupon Siteleri Grubu WholeShark Media’ya 300 Milyon Dolar Yatırım

Henüz 2 yıllık bir start-up olan ve bünyesinde pek çok kupon sitesi bulunan WholeShark Media, 300 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı.

ABD’de hem online hem offline alanda tüketicilerin büyük bir kısmı alışveriş yapmadan önce indirim kuponu arayışına giriyor.

Tüketicilere farklı markalardan indirim kuponu sunarak siteleri üzerinden gerçekleşen alışverişlerden komisyon alan WholeShark Media grubu, senelik 80 milyon dolar civarında ciroya ulaştıklarını da açıkladı.

Firma CEO’su Cotter Cunningham bu 80 milyon doların ne kadarının kar olduğunu açıklamazken, sitelerine yılda 300 milyon ziyaretçinin uğradığını belirtti.

Sitelerinde yer alan kuponların sadece %10’undan gelir sağlayabildiklerini paylaşan Cunningham, sistemlerinde yer alan kuponların yarısının ise tüketiciler tarafından eklenen kuponlar olduklarını ifade etti.

Cunningham, hedef kitlelerinin Groupon, LivingSocial gibi fırsat sitelerinden çok daha geniş olduğunu ileterek, ABD’deki 110 milyon ailenin 60 – 70 milyonunun kendileri gibi kupon tarzı siteleri kullandıklarını belirtti.

Karlılık modellerinin site üzerinde reklam veren mağazalar ve satış komisyonları olduğunu da ekleyen Cunningham, satış komisyonlarından gelen karlılığın düşünülenin aksine reklam gelirlerini geride bıraktığını açıkladı.

Bu güne kadar satın almalarla büyüdüklerini ifade eden firma CEO’su, yeni yatırımlarının bir kısmının firma satın alımlarına harcanacağını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*