20 Kasım 2018

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme 190 Ülkede Girişimcilere Sunuldu

w2

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini ücretsiz yükseltme ve Windows 10’a sahip yeni PC’ler ve tabletler ile kullanıcılarına ve kurumlara bugün duyurdu. Cortana, Microsoft Edge, Xbox uygulaması, Başlat Menüsü, yeni Office Mobil uygulamaları ve daha birçok özelliğe sahip olan Windows 10 ile girişimciler iş ve pazarlama performansını artıracak.

Girişimcilere kullanışlı çözümler

Microsoft Türkiye kısa bir süre önce yurt dışı hosting devi GoDaddy ile girişimcilerin düşük maliyetle kurumsal web sitesi açarak e-ticarete atılmasını kolaylaştırmak için işbirliği yapmıştı. Şimdi de Windows 10 masaüstü sistemler, laptop ve mobil cihazlarda entegre kullanıcı deneyimi sunarak e-ticaret iş akışını kolaylaştıran çözümler sağlıyor.

Windows 7 ve 8.1’den ücretsiz sürüm yükseltme

Windows 7 ya da Windows 8.1 yüklü PC ya da tablet kullanan müşterilerin cihazlarını Windows 10’a yükseltmesi çok kolay olacak. Windows 10 güncellemesi için rezervasyon yaptıran ve güncelleme yüklemeleri hazır olan müşteriler bugünden itibaren bilgilendirilecek.

Girişimciler için kurumsal sürüm 1 Ağustosta

Kurumsal müşteriler için Windows 10 kurulumu 1 Ağustos’ta başlayacak ve toplu lisanslamaya sahip olan organizasyonlar Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Education sürümüne yükseltme yapabilecek.

w4

 

Perakendeciye özel destek

Microsoft’un tech bench programı sayesinde perakendeci iş ortakları da kullanıcılara Windows 10’a yükseltme yapmaları konusunda yardımcı olacak. Dünya çapında 10.000’den fazla mağazada 100.000’den fazla perakendeci bu konuda eğitildi.

Windows 10 yazılımı dünya çapındaki perakende mağazalarında yaygın bir şekilde Ağustos ortası ve Eylül ayı arasında yer alacak. Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlar bazı mağazalarda satılmaya başladı ve birçok cihaz önümüzdeki haftalarda raflardaki yerini alacak.

Dijital asistan, kişisel deneyim

Windows 10, daha kişisel ve üretken bir deneyim sunan Cortana’ya ek olarak yeni Office Mobil uygulamaları ve Xbox uygulaması ile Microsoft Edge gibi birçok özelliği bir arada barındırıyor.

Mobil ticaret entegrasyonu

Windows 10 teknolojiye 365 derece yaklaşımla PC, tablet, telefon, Raspberry Pi, Xbox One, HoloLens gibi 2000’den fazla farklı cihazda ortak deneyimi sunacak. Windows 10’da girişimcilerin performansını artıracak olan yeni online satış ve pazarlama uygulamaları da Windows Yazılım Geliştirme Kitiyle birlikte Windows Mağaza kullanıma sunulacak.

E-dolandırıcılığa ve siber saldırılara karşı ek önlemler

Windows 10 casus ve istenmeyen yazılımlara karşı savunma sağlayan Windows Defender’ın yanı sıra SmartScreen zenginleştirmeleriyle virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve e-dolandırıcılığa karşı koruma sağlıyor. Windows Hello özelliği de biyometik kimlik tanıma yöntemiyle kullanıcılara şifre kullanmadan hızlı ve güvenli oturum açma imkanı sunuyor.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson konuyla ilgili ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Windows 10, beş milyondan fazla üye kullanıcının geri bildirimiyle şekillendi ve ücretsiz bir yükseltme ile kullanıcıların ve kurumların hizmetine sunuldu. Kullanıcılara mobil cihaz desteğiyle güvenli bir deneyim yaşatacak olan Windows 10, iş ortaklarımızla beraber tüm kullanıcılara en kapsamlı çözümleri sağlayacak.”

w1

 

Yeni ve kullanışlı özellikler

Ses, kalem ve mimik girişleri sayesinde PC ile doğal bir etkileşim kuran Windows 10 doğal Office ve Skype desteğiyle ofiste performansı artırıyor. Snap (Tutturma) ve Görev Görüntüleyicisi uygulamaları arasında kolayca geçiş yapıp organize olunmasını sağlıyor.

  • Cortana adlı dijital asistanla doğru bilgiyi doğru zamanda bulmak kolaylaşıyor.
  • Yeni tarayıcı Microsoft Edge, kullanıcıların hızlı bir şekilde web’de arama, okuma, not alma ve paylaşma yapabilmesini sağlıyor.
  • Entegre Xbox uygulaması Xbox deneyimini Windows 10’a taşıyor; Xbox ve Windows 10 cihazları arasında arkadaşları, oyunları ve yetenekleri bir araya getiriyor.
  • Süreklilik modu Continuum, dokunmatik ve masaüstü cihazlar arasında uygulamaları ve deneyimleri en iyi şekilde optimize ediyor.
  • Fotoğraflar, Haritalar, Microsoft’un yeni müzik uygulaması Grove ve Filmlerle TV’yi içeren Yüklü Uygulamalar eğlence ve üretkenlik imkanı sunuyor.
  • Microsoft Phone Companion uygulaması, iPhone, Android ya da Windows telefonların Windows yüklü cihazlar ile uyum içinde çalışmasını sağlıyor.
  • Windows 10 tabletler için tüm yeni Office Mobil Uygulamaları Windows Mağaza’da sunuluyor. Office Mobil uygulamaları, tüm cihazlarda güçlü dokunmatik deneyimi yaşatıyor. Tüm özelliklere sahip OneNote, Windows 10’a yüklenmiş olarak geliyor ve dijital olarak not alma ihtiyaçlarını karşılıyor.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*