16 Aralık 2018

Wine.com’un 2. Çeyrek Satışlarının %7’si iPadlerden

Wine.com, 2012 mali yılı ikinci çeyrek verilerini açıkladığı raporunda Apple iPadlerınden gelen satışların ikinci çeyrek toplam satışlarının %7’sinden fazlasına denk geldiğini ve hızla artmaya devam ettiğini belirtti.

2012 mali yılı ikinci çeyreğindeki satışların da, 2011 ikinci çeyreğine kıyasla %25 arttığını belirten firma, kesin satış rakamlarını açıklamadı.

Firma, iPadlerden gelen satışa dönüşme oranlarının, web sitesinden gelenlere oranla neredeyse %25 daha yukarıda olduğunu da belirtirken, 2010 yılında piyasaya sundukları ücretsiz iPad uygulamasının satışların artmasında oldukça önemli bir etken olduğunu iletti.

Wine.com iPad uygulamasında, tüketicileri beğendikleri şarabın üzerine tıklayarak, daha önce aynı şarabı satın almış olan müşterilerin yorumlarını, şarapla ilgili detaylı bilgileri ve hatta şarabın üretildiği yörenin görüntülerini dahi gözlemleyebiliyorlar.

Wine.com, 31 Mart 2011’de sona eren mali yılda 60 milyon dolarlık satış yaptığını belirtmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*