18 Kasım 2018

Kullanıcılar Wired’ın iPad Uygulaması Üzerinden Ürün Satın Alabilecekler

wired_ipad_app
Yayıncılık sektörünün günümüzde artık dijitale kaymasıyla beraber yayıncılar da yeni teknolojilere adapte olarak kullanıcılara yeni alışveriş deneyimleri ve özellikler sunmaya başlıyor.

Bunun en son örneklerinden birini de önümüzdeki günlerde Wired dergisi gerçekleştirmeye başlıyor. MasterCard’ın geliştirdiği teknolojiyi kullanan Wired, mobil uygulama üzerinden kullanıcıların uygulama üzerinde satışa sunulan ürünleri, uygulamayı terk etmeden aynı uygulama üzerinden satın alabilmelerini sağlıyor. MasterCard’ın tek uygulama üzerinden alışveriş sürecini tamamlamayı sağlayacak uygulamasını ilk kullanan da Wired olacak.

Wired’ın iPad uygulamasında Kasım ayı sayısında kullanılmaya başlanacak uygulama ile kullanıcılar satın almak istedikleri içeriği anında satın alabilecekler. MasterCard’ın sağladığı bu teknoloji ile uygulamalar arasındaki geçişler kaldırılacağı için daha kolay bir mobil alışveriş deneyimi sağlanmış olacak.

Bu uygulamanın adı ise “ShopThis” olarak tanıtıldı. Kullanıcılar derginin üzerinde ShopThis ikonunu gördüklerinde beğendikleri ürünün üzerine tıklayarak alışveriş sepetlerine ekleyebilecekler ve diledikleri takdirde ürün detaylarını okuyabilecek ve ürünün rengini ve ölçüsünü seçebilecekler.

Ürünleri satın almak istediğinde de kullanıcı başka bir uygulamaya geçmeden bu uygulama üzerinden ödeme işlemlerini yapabilecekler. Wired’ın kasım sayısı 15 Ekim tarihinden itibaren indirilebilecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*