17 Kasım 2018

WordPress WooCommerce’ü Satın Alıyor

WordPress’in ana şirketi olan Automattic, WooThemes ve çok kullanılan e-ticaret platformu WooCommerce’ü satın almak istemesi, online satışçılar için çok iyi bir haber olabilir.

WooCommerce kullanılarak dünya çapında 1 milyondan fazla e-ticaret sitesi kurulduğu düşünülüyor ve hali hazırda zaten WordPress ile sıkı sıkıya entegre bir yapıda. ancak Automattic tarafından satın alındıktan sonra e-ticaret eklentisinin bilinirliğinin ve kapsamının kesin olarak artması bekleniyor.

storefront

Satın almanın tam tarihi veya ne kadar dolar olduğuna dair henüz bir bilgi yok, ancak satın alma kesinleştirildi. Automattic’in CEO’su Matt Mullenweg “WooCommerce’ün arkasında Automattic’in kaynakları olacak, bunlara mühendisler, tasarımcılar, ödeme sistemleri ve deneyim de dahil. WooCommerce eklentisi daha hızlı, daha güvenli ve geçmişte yapabildiğinden çok daha iyi şekilde ihtiyaçlara cevap verecek” diyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. WordPressìn bu satın almayı geciktirdiğini düşünüyorum. Çünkü wordpress alt yapsını e-ticaret olarak kullananlar az sayıda değil. Benim için kesin olan şey ise; WordPress`in Woocommerce kullanıcılarına daha iyi destek vereceğidir.

Fikrini söyle

*