19 Kasım 2018

Workz: El Yapımı Özel Tasarım Ürünleri Satan Girişim

İki tasarım meraklısı Gökhan Akdeniz ve Gülhis Güzer‘in beraber hayata geçirdikleri bir proje olan Workz, 2012’nin son günlerinde aktif olarak hizmet vermeye başladı. Özel tasarım ve hediyelik ürünlerin satışının yapıldığı Workz’deki ürünlerin büyük bir çoğunluğunu Gökhan ile Gülhis beraber üretiyorlar ve Workz’ün ana fikri, sitede satışa sunulan ürünlerin hepsinin el üretimi olması.

Tasarım ürünlerine olan meraklarından dolayı hediye seçimininde de daha rafine ve seçkin olması gerekliliğini göz önünde tuttuklarını söyleyen Akdeniz, bir gün ilginç bir hediye ararken, farklı ve niş tasarım ürünlerin satıldığı bir e-ticaret sitesi aramaya koyulduğunu; fakat kendisini tatmin eden bir sonuç bulamadığını ve Workz fikrinin de bunun üzerine gelişmeye başladığını söylüyor. Gülhis’in de bir tasarım atölyesi açma hayali olduğundan bu işe başladıklarını söyleyen Gökhan Bey, Workz ile birlikte hobilerini hayata geçirme fırsatını yakaladıklarını da sözlerine ekliyor.

Workz’ün ürünlerinden çoğunlukla Gülhis Güzer’in sorumlu olduğunu belirten Akdeniz, kendisinin de işin arka planında kalan işlerle uğraştığını söylüyor. 9 aylık yoğun ve yorucu geçen bir kuruluş sürecinde temel muhasebe, banka süreçleri, stüdyo fotoğrafçılığı gibi teknik konuları öğrenmek zorunda kaldıklarının üstünde duran Akdeniz, kuruluş aşamasında evlerinin iki odasını tamamen bu işe ayırdıklarını, bir odayı atölye, bir odayı da fotoğraf stüdyosuna çevirdiklerini söylüyor.

Workz’deki ürünlerin büyük çoğunluğunu Gülhis ve Gökhan üretiyor. Bunun yanında çalıştıkları diğer tasarımcılardan seçtikleri bazı ürünleri de online mağazalarında sergiliyorlar. 1 yıla kadar yine ağırlıklı olarak el yapımı ürünler olmak üzere farklı kategorilerde yeni ürünlerin de satışına başlayacak olan Workz’ün bu kategorileri arasında el yapımı posterler, illüstrasyonlar ve plastik sanatlar yer alacak. Şu an için sitede stokları tükenen ürünleri ileri bir tarihe sipariş vermek de mümkün.

Workz, hafta içi saat 16:30, Cumartesi de 12:00’a kadar verilen siparişlerde aynı gün içinde kargo hizmeti ve herhangi bir nedenden ürün beğenilmediği takdirde, başka bir ürünle değiştirme ya da tamamen para iadesi gibi seçenekler de sunuyor. Özellikle tasarım ürün meraklılarının çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz Workz’ün tasarımı da dikkat çekici ve kullanımı da yeni bir girişim için hayli olumlu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*