19 Aralık 2018

Online Alışveriş Yapan İngilizler 2011’de E-Ticarete Kişi Başı £3,370 Harcadı

İngilizler, WorldPay eCommerce Basket Survey’e göre, online harcamada başı çekiyorlar.

2011 senesi içerisinde online harcama yapan 2000 İngiliz ile yapılan araştırmaya göre, İngilizlerin %60’ı ayda 3 defa online alışveriş yaparken, %40’ı haftada en az 1 defa, %10’u ise ayda 10 kere ya da daha fazla online alışveriş yapıyor.

Katılımcıların %57’sinin online ortamda kitap ya da içerik aldıkları, %15’inin film satın aldıkları ya da paralı indirdikleri araştırmada ortaya çıkarken, online süpermarket alışverişi yapan kesimin büyük bir kısmının alışverişlerinin çoğunluğunu alkolün oluşturduğu belirtiliyor.

Online giyecek alışverişlerinin büyük bir kısmını ayakkabıların oluşturduğu da araştırmada açıklanırken, buna rağmen yapılan çanta alışverişlerinde harcanılan tutarın daha yüksek olduğu paylaşılıyor.

Online seyahat ise İngiliz tüketicilerin online harcamalarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Araştırma katılımcılarının %42’si online otel rezervasyonu yaptığını belirtirken, %38’i uçak biletlerini online aldıklarını açıklıyor. Araştırmaya göre İngiliz bir tüketcinin yıllık ortalama online seyahat harcaması £1,608.

Araştırmada paylaşılan son veri ise İngiliz erkeklerinin online ortamda kadınlara kıyasla daha fazla alışveriş yaptıkları. Ortalama bir İngiliz erkeğinin online harcama tutarı senelik £3,495 iken, kadınlarınki £3,210 olarak ifade ediliyor.

Erkeklerin elektronik harcamalarına £145, eğlence harcamalarına £150, seyahat harcamalarına ise kadınlara kıyasla £235 daha fazla yatırdıkları araştırmada öne sürülürken, kadınların ise giyim ve aksesuar harcamalarına erkeklere kıyasla £127 daha fazla yatırdıkları belirtiliyor.

WorldPay Eticaret Başkanı Gabriel Hopkins, her ne kadar farklı raporlar tüketicilerin harcamalarına dikkat ettiklerini öne sürse de, online harcamalarda sağlıklı bir büyüme yaşandığını paylaşarak, e-ticaretin hızlanarak büyüyeceğine inandıklarını ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*