20 Kasım 2018

Tüketiciler Uçak Biletlerini Mobil Cihazlarıyla Almak İstiyor

Online ödeme sistemlerinin hızlı yükselişi devam ederken, firmaların mobil ödeme alanındaki atakları da sürüyor.

Mobil ödemeler sektöründe yer almak üzere atak üzerine atak gerçekleştiren firmalar, yeni yayınlanan bir araştırmaya göre hiç de haksız değiller.

Mobil internet ve mobil cihazların kullanım artışı, görünüşe göre tüketicileri mobil ödeme sistemlerine de yakınlaştırıyor. Alışverişlerini mobil cihazları ile hızlıca tamamlamak isteyen tüketiciler, yeni yayınlanan bir araştırmaya göre uçak bileti alışverişlerini mobil cihazları ile tamamlamayı istiyorlar.

Dünya genelinde hizmet veren ödeme sistemi Worlpay tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, havayolları tüketicilere mobil ödeme olanakları sundukları takdirde daha fazla tüketici ödemesini mobil ortamda tamamlama yöntemini seçecek.

9 farklı ülkede 4500 havayolu yolcusu ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketicilerin %58’i biletlerini akıllı telefonları ya da tablet cihazları ile almayı tercih edebilir.

Havayollarının %84’ünden gelecekte daha fazla ödeme seçeneği beklediklerini de ifade eden tüketicilerin %6’sı bu güne kadar mobil cihazları ile uçuş rezervasyonu yaptıklarını açıklıyorlar.

51 havayolunun sunduğu ödeme opsiyonlarını da inceleyen Worldpay, şimdilik araştırmada yer alan havayollarının sadece %10’unun mobil ödeme sistemlerini sayfalarına entegre ettiklerini açıklıyor.

Araştırma geneline bakacak olursak, katılımcıların %39’u mobil cihazları ile ürün ya da hizmet satın almakta sakınca görmediklerini belirtiyorlar. Katılımcıların %62’si mobil ödemeleri yakın gelecekte havayolları firmaları tarafından da sunulacak bir ödeme yöntemi olarak göreceklerine inanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*