14 Aralık 2018

İsveçli Sosyal Medya Hediye Uygulaması Wrapp’e 5.5 Milyon Dolarlık Yatırım

İsveç’te kurulan, kullanıcıların birbirlerine mağazaların hediye çeklerini hediye edebildikleri mobil uygulama Wrapp, aralarında Skype‘ın kurucularından Niklas Zennström’ün de olduğu yatırımcılardan 5.5 milyon dolarlık yatırım aldı.

iPhone ve Android uygulması olan Wrapp’te kullanıcılar uygulamaya Facebook hesaplarıyla giriyor, “Kutlama” linkinden hediye vermek istedikleri arkadaşlarının ismini bularak, listede o kişiye yönelik çıkan hediye kartlarından seçip, istedikleri takdirde karta para da ekleyebiliyorlar.

Kullanıcıların, başka birisi tarafından seçilmiş olan hediye kartına para eklemesi de yapabildikleri uygulamada, mağazalar hedeflendirilmiş pazarlama yapıp hangi hediye kartlarının hangi kullanıcı kitlesine gösterilebileceğini, ya da ne kadarlık hediye kartı sunacaklarını belirleyebiliyorlar.

Wrapp, mağazalardan ilk 5 ya da 10 dolarlık hediye kartlarını bedava sunmalarını talep ediyor. Firma, kullanıcılar hediye kartını kullandıkları anda, kartın tutarı üzerinden komisyon alarak çalışıyor.

Kullanıcılar gösterilen hediye kartlarından uygun olanını seçip, arkadaşlarına ilettikleri anda, hediye gönderilen kişi Facebook ve Wrapp uygulaması tarafından haberdar edilip kutlanıyor. Kullanıcılar hediye kartlarını online olarak ya da mağazalarda değerlendirebiliyorlar.

İsveç’te hizmete çıkmasının üzerinden henüz 2 ay geçmeden ilk yatırımını alan Wrapp’in yatırımını ABD ve İngiltere’ye açılmak için kullanacağı belirtilirken, firmanın İsveç’te anlaşmalı olduğu markaların oldukça büyük markalar olduğu, ABD’de Best Buy ve Target gibi markalarla işbirliği içerisine girmeyi planladığı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*