15 Kasım 2018

Yahoo’dan Kobilere Özel Online Pazarlama Hizmeti

Yahoo, küçük işletmelere sunduğu ve firmalara hosting, alan adı kaydı, web sitesi şablonları gibi farklı hizmetler sunduğu Yahoo Small Business hizmetine bir kısım online pazarlama faaliyetlerini de dahil etmeye başlıyor.

Yahoo! Marketing Dashboard ismi ile yayına sokulan yeni hizmette, kobilere web sitelerinin performansını daha iyi analiz ederek daha etkin pazarlama planlamaları konusunda destek olmak Yahoo tarafından hedefleniyor.

Hizmetlerin büyük bir kısmının ücretsiz olarak sunulacağını açıklayan Yahoo, online pazarlama kampanyaları performans takip hizmeti gibi üyelik ücreti gerektiren hizmetlerin de işletmelere sunulacağını açıklıyor.

Yahoo’nun kobiler için yeni oluşturduğu pazarlama platformunda aşağıdaki hizmetler yer alacak:

Arama motoru ve rehberlerde sıralanma: Yahoo, orta ve küçük boyutlu işyerlerine Yelp ve Yahoo! Local’ın da aralarında bulunduğu 100’den fazla rehber ve arama motorunda yer alma için öneriler ve performans takibi hizmeti sunacak.

Online değer/itibar yönetimi: Aralarında Facebook ve Twitter’ın da yer aldığı 8000’den fazla kaynakta firma hakkında yer alan bilgiler kobilerle paylaşılacak.

Site trafik analizleri: Google Analytics de dahil olmak üzere işletmelere website performans metrikleri sunulacak, bu metrikler detaylıca açıklanacak.

Kobilere özel haber ve öneriler: Firmalarla işlerini geliştirmede işe yarayacak bilgiler paylaşılacak.

24/7 destek hizmet: Yahoo, hizmetine üye olan iş yerlerine ücretsiz destek hizmeti sunacağını belirtiyor.

Kampanya takibi: Bu hizmet Yahoo tarafından üyelik ücreti ile sunulacak. Bu hizmet ile Yahoo! Marketing Dashboard kullanıcıları SEO, SEM, email pazarlama kampanya faaliyetlerini platformdan takip edebilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*