19 Kasım 2018

Yahoo’nun Yeni CEO’su Google’dan

Uzun zamandır CEO arayışında olan ve geçtiğimiz hafta Hulu CEO’su ile ilgilendiklerinin sinyallerini veren Yahoo‘nun CEO arayışı nihayet sona erdi.

Önce eski CEO’su Carol Bartz’ı olaylı bir şekilde işten çıkaran Yahoo, Bartz’ın yerine göreve gelen PayPal başkanı Scott Thompson’ın CV’sinde yer alan hatalı bilgi dolayısıyla işten ayrılmak durumunda kalmasını sağlamıştı.

Yahoo’nun CEO arayışlarında son durağı 1999 yılından beri Google‘da çalışan, arama motoru devinin ilk 20 çalışanından biri olan Marissa Mayer oldu.

Mayer, 2010 yılından beri Google’ın lokasyon hizmetlerinin başında bulunuyor. Aynı zamanda Yahoo’nun yönetim kuruluna da katılan Mayer, Walmart yönetim kurulunda da aktif olarak hizmet veriyor.

Bir süre önce reklam hizmetlerine ağırlık vererek ellerinde bulunan kullanıcı verilerinden reklamverenlerin yararlanması adına geliştirmeler yapacaklarını açıklayan Yahoo, e-ticarete verdiği önemi arttırarak ürün geliştirmelerine odaklanacaklarını açıklamıştı.

Yazılım mühendisi olan Mayer’ın Google’daki tecrübeleri hiç şüphesiz ki Yahoo’nun yeni planlarını destekler niteliklte.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*