18 Kasım 2018

Yandex, İstanbul Trafik Kabusunu Gözler Önüne Serdi

Yandex, İstanbul trafiğinin yoğunluk haritasını çıkartmak için yeni bir çalışma düzenleyerek şehrin merkezi bölgelerinden diğer yerlere ne kadar sürede gidilebileceğini araştırdı.

Bu araştırmayı harita üzerinde yapan Yandex, İstanbul üzerinden iki farklı yerden yola çıkan iki aracın, iki farklı güzergahı takip ederek, varış noktalarına ne kadar sürede ulaşacaklarını hesapladı. Bu araştırma, trafiğin en yoğun olduğu sabah 08.00 – 10.00 saatlerinde araçların şehir merkezine doğru ne kadar sürede gideceklerini ve yine iş çıkışı trafiğin en yoğun olduğu akşamüstü 18.00 – 20.00 saatleri arasında şehir merkezinin dışına doğru gitmenin ne kadar süre alacağını ortaya çıkardı. Çıkan sonuçlara göre, sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na gitmek yaklaşık olarak 80 dakika kadar sürebiliyor. Akşam saatlerinde ise Sögütlüçeşme, Kadıköy’den Maslak’a gitmek ise yolcuların yaklaşık 55 dakikalarını bu güzergahta harcamalarına sebep olabiliyor.

Yandex’in bu araştırması, Nisan 2012 verilerine göre hazırlandı ve bu araştırma gereğince 10 milyondan fazla yolculuk incelendi. Bu araştırmada Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki yol çalışmaları ve yaz aylarında yaşanan trafik yoğunluğunun azalması göz önünde bulundurulmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*