16 Aralık 2018

Yandex’ten Marmara Üniversitesi’nde E-Ticaret & Arama Motoru İlişkisi Konferansı

Rus kökenli arama motoru Yandex, yakın zamanda Twitter’ın gerçek zamanlı arama motoru olması konusunda bir anlaşma imzaladıklarını açıklayarak dikkatleri üzerine çekmiş, Google’ın Google+ sonuçlarına aramalarında öncelik vermesi ile bozulan Google-Twitter işbirliğinden karlı çıktığını ortaya sermişti.

Firma kısa bir süre önce açıkladığı 2011 verilerinde ise 2010 yılına kıyasla %60’a yakın bir büyüme yakaladığını belirtmiş, Webrazzi, 23 Şubat tarihinde yayınladığı Yandex raporunda, firmanın 2012 yılı içerisinde Türkiye’deki çalışmalarını arttıracağını ileri sürdüğünü açıklayarak, Yandex’in Türkiye planlarını dile getirmişti.

Türkiye ayağını tanıtmak amacı ile Marmara Üniversitesi ile işbirliğine giden Yandex, 8 Mart Perşembe günü Marmara Üniversitesi E-ticaret Kulübü ile beraber bir konferansa imza atıyor.

Yandex.Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov’un konuşmacı olarak katılacağı konferans, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü İbrahim Üzümcü Konferans Salonunda saat 13:00 ile 16:00 arasında gerçekleşecek.

245 kişilik salonda herkese açık olarak gerçekleşecek olan konferansta, Yandex’in Türkiye’deki hedeflerini anlatan kısa bir sunumun ardından, e-ticaret firmaları için oldukça büyük önem taşıyan “E-Ticaret – Arama İlişkisi” konusu detaylıca işlenecek.

Yandex.Türkiye Ülke Müdürü Hasanov, konuşmasının ardından dinleyicilerin konu ile ilgili sorularını da yanıtlayacak.

Google karşısında etkinliğini arttırma çalışmaları içerisine giden Yandex’in e-ticaret ve arama motoru konusundaki paylaşımlarının sektörde girişim yapma hazırlığı içerisinde olanlar ve halihazırda hizmet veren firmalar için yararlı olacağı görüşündeyiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*