19 Kasım 2018

Yelp İlk Çeyreği %66 Ciro Artışı ile Tamamladı

Farklı kategorilerde etkinlik ve işletme bulma sitesi Yelp.com 31 Mart tarihinde sona eren 2012 ilk çeyrek cirosunda oldukça başarılı rakamlara ulaştığını açıkladı.

Mart ayında halka arzını gerçekleştiren firma, cirosunun geçtiğimiz senenin aynı çeyreğine kıyasla %66 arttığını açıklayarak, bu çeyrekte cirosunun 27.4 milyon dolara ulaştığını paylaştı.

Firma bünyesinde bulunan mekan yorum oranlarında da %59 artış olduğunu açıklarken, sitenin aylık ziyaretçi oranının geçtiğimiz seneye kıyasla %53 artışla 71.4 milyon tekil kişiye çıktığını belirtti.

Yelp, bünyesinde yer alan işletme sayısında da bu çeyrekte hızlı bir artış yakaladıklarını ekledi. Firma tarafından belirlenen verilere göre bu oranda %117 artış yaşandı ve online mekan yorumlama ve tanıtım sitesinde yer alan işletmelerin sayısı 27.300 milyona ulaştı.

Firma tarafından paylaşılan net zarar verilerinde ise artış gözlemlendi.

2011’in ilk çeyreğinde 2.8 milyon dolar olan net zarar, bu çeyrekte 9.8 milyon dolara yükseldi.

Yelp CEO’su Jeremy Stoppelman, halka arzlarının ardından gerçekleşen ilk çeyrek verilerinden oldukça memnun olduklarını paylaşırken, bu çeyrekte 11 yeni ülkede hizmete başladıklarını, dünya genelinde hizmet verdikleri şehir sayısını 80’e çıkardıklarını belirtti.

Firma 2012 senesini 128 ile 132 milyon dolar arasında bir ciro ile tamamlamayı hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*