14 Kasım 2018

Yelp’in 100 Milyon Dolarlık Halka Arzı Martta

Kasım ayında halka arzı için ilk girişimini gerçekleştiren yerel işletme yorum sitesi Yelp, Dow Jones tarafından yayınlanan bir rapora göre 2 Martta halka açılıyor.

7.15 milyon hissesini 12 ile 14 dolar arasında değişmesi beklenilen fiyatlarla halka sunulacağı belirtilen firmanın, bu hisse fiyatı ile ulaşacağı toplam değerin halka arz başvurusu esnasında belirlenen 1 ile 2 milyar dolar arası meblağdan daha aşağıda olacağı paylaşılıyor.

2010 yılında Google‘ın 500 milyon dolarlık satın alım teklifini reddeden Yelp, uzun bir süre halka arz etmeyeceğini duyurmuş, ardından Kasım 2012’de online sektörde hizmet veren Facebook dahil pekçok firma gibi sürpriz bir halka arz başvurusunda bulunmuştu.

Geçtiğimiz sene Zynga ve Groupon da dahil olmak üzere pekçok firmanın halka arzı beklenilenin altında rakamlarla devam etmişken, Yelp’in başvurusunun nasıl bir sonuç doğuracağı merak ediliyor.

Yelp Kasım ayında yayınladığı bir raporda henüz kar etmediğini belirtirken, 61 milyon tekil aylık kullanıcısı ile çok hızlı bir şekilde büyüdüklerini dile getirmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] değişen fiyat aralığında 7.15 milyon hissesini halka arz edeceği Dow Jones tarafından belirtilmiş, online restaurant değerlendirme sitesinin ulaşmak istediği 1 ile 2 milyar dolar arasında […]

Fikrini söyle

*