12 Aralık 2018

Yelp Hisseleri Halka Arzının İlk Günü $25’e Ulaştı

Şubat ayında Yelp‘in bu sene halka arz planları içerisinde olan firmalardan bir tanesi olduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Firmanın hisse başına 12 ile 14 dolar arasında değişen fiyat aralığında 7.15 milyon hissesini halka arz edeceği Dow Jones tarafından belirtilmiş, online restaurant değerlendirme sitesinin ulaşmak istediği 1 ile 2 milyar dolar arasında değere ulaşamayacağı öne sürülmüştü.

Yelp’in Cuma sabahı gerçekleşen halka arzı, hem yatırımcı hem de araştırma firmalarını oldukça şaşırttı.

Firmanın hisseleri ilk günü açılış fiyatı olan 15$’ın yaklaşık %65 yukarısından, 25$’ın üzerinde bir fiyatla günü kapatırken, firmanın bu hisse fiyatı ile değerinin yaklaşık 1.5 milyar doları bulacağı belirtildi.

Geçtiğimiz sene aralarında Zynga ve Groupon’un da bulunduğu dijital alanda hizmet sunan birkaç firma halka arzını başlatmış, halka arza giden pek çok firma beklenilenin altında fiyatlara satılan hisseleri ile hayal kırıklığına uğratmıştı.

Yelp, 2011 Kasım ayında yayınladığı bir raporda henüz kar etmeye başlamadıklarını, fakat senelik %40 ile 50 aralığında büyüdüklerini açıklamıştı.

Yelp’in başarılı geçen ilk halka arz gününün ardından gelecek haftaya nasıl başlayacağı merakla bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ercan der ki:

    kısa tutacağım. yelp = popcorn

Fikrini söyle

*