12 Aralık 2018

Yemeksepeti Katar’da Hizmet Vermeye Başladı

Yemeksepeti DohaGeçtiğimiz yılın Eylül ayında General Atlantic’ten aldığı 44 milyon dolarlık yatırım ile beraber yurt dışında yeni açılımlar yapacağını duyurduğumuz Yemeksepeti, Katar’da hizmet vermeye başladı.

Bu atılımı ile beraber Orta doğu e-ticaret pazarında iyiden iyiye kendini göstermeye başlayan Yemeksepeti’nin aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’da da hizmet veriyor olduğunu ekleyelim. Yemeksepeti, bu iki ülkede olduğu gibi Katar’da da Foodonclick markası altında yemek siparişi alacak.

2012’nin Kasım ayında Rusya’da İzrestoran markası altındaki faaliyetini hava şartlarından ve tüketim ile servis alışkanlıklarından dolayı sonlandırdığını duyurduğumuz Yemeksepeti’nden yurt dışı açılımlarına devam etmesini bekliyorduk. Türk e-ticaret sektörünün bütün bir yılı değerlendirdiği 2012/13 dosyamızda bizimle görüşlerini paylaşan Yemeksepeti kurucu ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın, şirketin her yıl en az yüzde 50 büyüdüğünü ve küresel çapta kendi alanlarındaki en büyük oyuncu olmasını hedeflediklerini açıklamıştı. Dolayısıyla Yemeksepeti’nden 2013 yılı içinde yurt dışı açılımlarını devam ettirmelerini beklemek doğru olacaktır.

Aydın: Yemeksepeti’nin küresel çapta kendi alanında en büyük oyuncu olmasını hedefliyoruz. Öncelikle gelişmekte olan pazarları hedefliyoruz ve yakın coğrafyadan başlayarak bir yayılma öngörmekteyiz. Foodonclick.com ile Birleşik Arap Emirlikleri pazarında zaten iki yıldır hizmet veriyorduk, buradan yola çıkarak MENA bölgesinde yeni yurt dışı yatırımlarımız olacak.

Yurt dışı açılımlarının yanında Yemeksepeti’nin geçtiğimiz aylarda üç yeni girişim ile daha sektörde farklılaştığını da belirtmek lazım. Bunlardan biri ilk defa EticaretMag sayfalarında okuduğunuz ve yöresel lezzetleri tüketicilerle buluşturan lokum.com‘du. Diğerleri ise restoran rehberi olarak tanımlayabileceğimiz papyon.com ile restoranlara hizmet veren irmik.com.

Böylece 2012 ve 2013 yılları şirket için hem yurt içinde hem de yurt dışında operasyonlarını büyüttüğü zaman dilimi olarak not edilmiş olacak.

Yemeksepeti KatarSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*