15 Kasım 2018

Yemeksepeti: Ramazan’ın İlk Haftasında 2450 Güllaç Siparişi Verildi

yemeksepeti ramazan
Online yemek servisleriyle bilinen Yemeksepeti, Ramazan ayında kullanıcıların en çok yedikleri yemekleri araştırarak, en popüler ve popülerliği azalan yemeklerin bir listesini çıkardı. Listenin başını çeken yemek ise kebap oldu.

Ramazan’ın vazgeçilmezi Güllaç ise Ramazan’ın ilk haftasının en popüler tatlısı oldu. Normalde site üzerinden haftada 5 güllaç siparişi verilirken, Ramazan’ın ilk haftasında 2450 adet güllaç siparişi verildi. Bu süreç içinde iftar saatinde çorba siparişlerinin, bir önceki dönemin aynı saatlerine kıyasla iki katına çıktığı görülüyor. En çok tercih edilen çorba %39 ile mercimekken, ezogelin %21 ile onu takip ediyor. En çok aranan çorba çeşidiyse süzme mercimek olarak öne çıkıyor.

Kebap en çok tercih edilen yemek olurken, balık, pizza ve burger siparişlerinde düşüş görülüyor. Geleneksel yemeklerin yanı sıra Çin mutfağı da bu süreçte en çok sipariş alan mutfaklardan biri oldu.

İftar saatindeki siparişlerde içli köfte, zeytinyağlı enginar ve patlıcan salatası kullanıcıların en çok tercih ettikleri aperatifler arasında yer alırken, ev yemekleri de birçok kişi tarafından tercih edildi. “Ertesi gün susatır” düşüncesiyle fazla tuzlu ve acı yemeklerin tercih edilmediği görülüyor. Kuru fasulye, etli yaprak sarma ve karnıyarığın ise popülerliği bu dönemde arttı. Menüsünde hurma bulunan siparişlerin oranı ise %61 artış gösterdi.

Sahur vaktindeki siparişler, Ramazan önceki döneme kıyasla %25 artış gösterdi. Sahur saatlerinin en favori yemekleri ise su böreği, kol böreği, lahmacun, çift kaşarlı tost ve mercimek çorba olarak belirtiliyor.

Türkiye ve Kıbrıs’ta 8000 civarında restoranla 2 milyon kullanıcısına hizmet veren Yemeksepeti günde 60.000 siparişle 165.000 kişiye ulaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*