15 Kasım 2018

Yemeksepeti’nden Sevgililer Günü Yemek Sipariş Analizi

yemeksepeti sevgililer günü sipariş
Sevgililer gününün yaklaşmasıyla beraber markalar bu güne özel kampanyalarını hazırlamaya ve kullanıcılara sunmaya başladılar. Yemeksepeti ise Sevgililer Günü daha gelmeden kullanıcıların bu güne özel siparişlerinin bir analizini yaparak, bu özel günde kullanıcıların hangi yemekleri tercih ettiklerini araştırdı.

Sevgililer Günü’nde Türk kullanıcıların evlerini romantik bir ortama dönüştürdüğünü dile getiren Yemeksepeti, Avrupai tatlılara olan rağbetin ve Sevgililer Günü’ne özel sipariş notlarının da artığını da belirtiyor.

Bu güne özel siparişlerde pizza siparişleri yüzde 27 artarken, spagetti siparişlerinde de yüzde 33’lik bir artış olduğu göze çarpıyor. Bu günü yalnız geçirecek olanların ise mutluluğu tatlılarda bulduğuna değinen Yemeksepeti, sufle siparişlerinde yüzde 47’lik bir artış olduğunun üzerinde duruyor.

Sevgililer Günü’nde masaları mezeyle donatacakların sayısı da bir hayli fazla. Mezelere olan talep bu dönemde yüzde 40 arttı. En çok rağbet gören mezeler arasında enginar, zeytinyağlı dolma, humus ve patlıcan ezme yer alıyor.

Bu günde daha yöresel tatlılara olan ilgide bir düşüş olduğu görülüyor. Ramazan ayının ilk haftasında 2450 güllaç siparişi verilmiş olsa da Sevgililer Günü’nde aşure, keşkül ve sütlaç gibi geleneksel tatlıların siparişlerinde yüzde 28’lik bir düşü olduğu görülüyor. En çok satılan tatlıların başını sufle ve profiterol çekiyor.

Sevgililer Günü için özel sipariş notu bırakanların da sayısı bir hayli fazla. Bu güne özel olarak kullanıcılar yemeklerin yanına ilginç notlar eklenmesini istiyor. Bunun yanı sıra sevgilisine romantik bir masa hazırlamak isteyenlerin siparişleri hazırlayanlardan ekstra özen istemeleri ya da yalnızlığın çözümünü bedava sos istemekte bulanlar da araştırmada dikkat çekiyor.

2001 yılında kurulan Yemeksepeti şu an için 48 ilde ve Kıbrıs’ta 8000’e yakın üye restoranla 2,4 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan ve Yunanistan’da da hizmet veren şirket, 7 farklı ülkede online yemek siparişi veren kullanıcılara ulaşıyor.

sevgililer_gunu_infografikSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*