16 Kasım 2018

Yemeksepeti, Şimdi de Suudi Arabistan ve Lübnan’a Açılıyor

yemeksepeti_com_logo
Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’da hizmet vermekte olan Yemeksepeti, yurtdışı faaliyetlerini daha da artıracak adımlar atıyor. Yemeksepeti şimdi de Suudi Arabistan’ın Riyad ve Cidde şehirlerinin yanı sıra Lübnan’ın Beyrut şehrinde hizmet vermeye başlıyor.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’ın Ortadoğu’daki internet kullanıcılarının sipariş alışkanlıklarını daha iyi anladıklarını ve buradaki kullanıcı alışkanlıklarının Türkiye’deki kullanıcıların alışkanlıklarıyla birebir örtüştüğünü dile getiriyor. Benzer bir kullanıcı alışkanlığına sahip olduğu için de Ortadoğu yatırımlarına ağırlık verdiklerinin üzerinden duran Aydın, kullanım alışkanlıklarını anlayabildikleri pazarlarda yer aldıklarını belirtiyor.

Ortadoğu’ya yapılan yatırımın ilk etabında 2 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığından da bahseden Aydın, önümüzdeki dönemlerde yine yatırımlara devam edeceklerinin de haberini verdi.

General Atlantic’ten 44 milyon dolarlık yatırım alan Yemeksepeti, Mayıs 2010’da başladığı Rusya faaliyetlerine geçtiğimiz yıl Kasım ayında bölgedeki faaliyetlerini durdurma kararı alarak bu pazardan çekilmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. General Atlantic’ten çok zekice bir yatırım!!!

  2. Adamlar süper zeki böyle şeylere doymuş batıya değilde teknolojiye aç arap ülkelerine yöneliyor

Fikrini söyle

*