12 Aralık 2018

Yemeksepeti’nin Mobil Uygulaması Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyisi Seçildi

Yemeksepeti Mastercard Mobile ÖdülYemeksepeti mobil uygulaması, toplam 9 Orta ve Doğu Avrupa ülkesi arasında yapılan ve MasterCard‘ın düzenlediği MasterCard Mobil Alışveriş Uygulaması Ödülleri‘nden birincilik ile döndü.

Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovakya, Slovenya, Romanya, Rusya ve Türkiye’den 110’u aşkın mobil ticaret uygulamanın katıldığı yarışmada sıralamayı belirleyen kriterler tasarım, fonksiyon ve kullanıcı deneyimi olarak belirlenmişti. Katılımcı ülkelerden seçilen 16 kişilik jürinin belirlediği sonuçlara göre birinci olan Yemeksepeti’nin ardından ikinciliği Polonyalı e-kitap okuma uygulaması Nexto Reader ve üçüncülüğü ise Çek Cumhuriyeti’nden grup satın alma uygulaması Slevomat elde etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın 2010’dan beri mobilde yer aldıklarını ve mobil uygulamalardan verilen siparişlerin sayısının her geçen gün arttığının altını çizdi: “Mobilite günden güne artıyor, bu bağlantıda Yemeksepeti’nin ziyaretçileri arasında da mobil uygulamalarımız aracılığıyla sipariş verenlerin oranı hafta içi yüzde 20, hafta sonu ise yüzde 25’leri buluyor. 2015 yılına kadar bu oranın yüzde 50’nin üzerine çıkacağını öngörüyoruz. Bu doğrultuda, mobil uygulamamızın MasterCard tarafından da ödüle layık görülmesi bizim için büyük mutluluk.”

2012 yılını nasıl geçirdiklerini ve 2013’ten beklentilerini geçtiğimiz senenin sonunda EticaretMag‘a açıklayan Nevzat Aydın, o dönem için verdiği bilgilerde siparişlerin yüzde 16’sının mobilden gerçekleştiğini belirtmişti. Bu da yaklaşık 4 aylık zaman diliminde yüzde 4-9 artış demek.

Türkiye’den katılan diğer uygulamalar arasında ise ülke ikinciliğini Aerobilet ve üçüncülüğünü ise Morhipo uygulamaları kazandı.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*