14 Kasım 2018

Yemeksepeti’nin Yeni CTO’su Bülent Akar Oldu

Yemeksepeti_CTO-Bulent Akar
Türkiye ve Kıbrıs’ta 8000’e yakın üye restoranla hizmet veren Yemeksepeti’nin yeni CTO’su Bülent Akar oldu. 2001’de kurulan şirketin Kurucu Ortak’ları arasında yer alan ve şirketin eski CTO’su olan Melih Ödemiş ise şirketteki Yönetim Kurulu Üyeliği’ne devam edecek.

Bülent Akar’ın, Yemeksepeti’nin yanı sıra şirketin diğer markaları Foodonclick, Lokum.com, Papyon.com ve İrmik.com’un da teknolojik altyapı ve yeterliliği gibi konulardan sorumlu olacak ve Yemeksepeti’nin önümüzdeki dönemlerdeki büyüme vizyonunda etkili bir rol oynayacağı belirtiliyor.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, yeni bir döneme girdiklerini ve önlerindeki 3-4 yıllık vizyonlarının uluslararası odaklı olduğunu söylerken, Bülent Akar’ın da kendileriyle aynı heyecanı paylaştığını ve Akar’ın Türkiye’de gösterdiği başarıları uluslararası platformlarda da tekrarlayarak kendilerine katkıda bulunacağının üzerinde durdu.

Teknoloji üzerine 17 yıllık bir deneyimi bulunan ve GittiGidiyor, Uzmantv, Markapon ve ipara gibi Türk internet sektörünün bilindik firmalarında görev almış olan Bülent Akar, Yemeksepeti’nin bir teknoloji firması olduğunun altını çizerken, Yemeksepeti’nin global bir marka olmasına yardımcı olma fikrinin kendini oldukça heyecanlandırdığını belirtiyor.

Yemeksepeti şu an Kıbrıs ve Türkiye’de 47 ilde hizmet veriyor. 2 milyon üyeye sahip olan şirket, günde 60.000 siparişle 165.000 kişiye hizmet veriyor. Türkiye’nin yanı sıra Foodonclick.com ile Orta Doğu’da 750 restoranla hizmet veren Yemeksepeti, 2010’da İzrestorana ismiyle Rusya’ya açılmış; ancak Kasım 2012’de buradaki faaliyetlerini sonladırmıştı. Bunun yanı sıra şirket Eylül 2012’de General Atlantic’ten 44 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*