15 Kasım 2018

Doğan Online CEO’su Yenal Gökyıldırım Görevinden Ayrıldı

Yenal Gökyıldırım2011 yılının Eylül ayında Doğan Online (DOL) bünyesinde CEO olarak görevine başlayan Yenal Gökyıldırım, aldığımız bilgilere göre Ocak ayı sonu itibarıyla görevinden ayrılmış durumda.

DOL tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak Gökyıldırım’ın DOL’dan ayrılmış olduğunu kendisinden telefon yoluyla teyit ettik. Gökyıldırım konuyla ilgili EticaretMag‘a yaptığı açıklamada DOL’deki görevinin tamamlandığını ve Doğan Grubu ile dostça bir şekilde ayrıldıklarını ifade etti. Önümüzdeki dönem için planlarını sorduğumuz Gökyıldırım, görevinden ayrılması üzerinden çok az zaman geçtiğini ve bu yüzden de henüz bir karar vermemiş olduğunu sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili ulaştığımız DOL yetkilileri ise Gökyıldırım’ın CEO’luk görevinden ayrılışı üzerine henüz resmi bir açıklama yapmamış olduklarını ancak en kısa sürede bizleri bilgilendireceklerini söylediler.

Bundan 1 hafta kadar önce bize ulaşan duyumları kesinleştirmek ve tarafların anlaşma süreçlerini bozmamak üzere duyurmadığımız bu ayrılık ile beraber DOL’un şu an için bir CEO’su bulunmadığını ve bir planlama sürecinde olduklarını kesin bir şekilde belirtmemiz mümkün.

Türkiye’nin ilk internet şirketlerinden olan Doğan Online’ın bünyesinde Nesine, Gayet.net, Gezisitesi ve Medyanet gibi oluşumların yanı sıra Hepsiburada, Evmanya, Daybuyday, Altıncıcadde, Gezex ve Alışverişsaati gibi e-ticaret siteleri de bulunuyor. Eylül 2011’de aldığı CEO ünvanıyla grubun yönetiminde bulunan Gökyıldırım, bundan önce 14 yıl boyunca çalıştığı Philips’te Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan (19 ülke ve 1800 personel) sorumlu başkanlık görevini de üstlenmişti.

Güncelleme (07.03.2013): Yenal Gökyıldırım, iş hayatına LC Waikiki Uluslararası Mağazacılık Genel Müdürü olarak devam ediyor. Kendisini tebrik ediyor ve yeni pozisyonunda başarılar diliyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*