13 Kasım 2018

Yeni Çıkan Twitter Card ile Kampanyalara Yönlendirme Yapılabilecek

Twitter Card
Twitter geçtiğimiz aylarda yeni Twitter Card uygulamalarını kullanıcılara tanıtmıştı. Bu uygulamalar ile şirketler Twitter Card’ları kullanarak, yolladıkları tweetlerde ürün fiyatını ve ürün bilgisini göstermeye başlamışlardı. Şirket dün tanıttığı yeni Twitter Card uygulaması ile şirketlerin satış potansiyellerini artırmayı hedefliyor.

Lead Generation Card adı verilen bu uygulamayla beraber şirketler, yolladıkları tweetlerin promosyonunu yapıp, tüketicileri bir eyleme yönlendirebilecekler. Buradaki eylem ifadesini açmak gerekirse, şirketler dilerlerse kullanıcılara bir pormosyon veya indirim sunarak onları bu bir butona tıklatarak kampanyalarına davet edebilecekler.

Twitter’ın şu an test aşamasında olan bu uygulaması, New Relic, Full Sail ve Priceline’ın da aralarında bulunduğu Twitter’ın anlaşmalı olduğu şirketler tarafından kullanılıyor. Bu test sürecinde Lead Generation Card uygulamasının şirketlere nasıl bir geri dönüş sağladığı ölçümlenecek ve yakın zaman içinde de bu uygulama küresel olarak orta ve küçük çaplı şirketlerin de kullanıma açılacak.

Twitter, daha önceki Product Card, App Card ve Gallery Card özelliklerinin yanına şimdi bir de şirketlerin promosyon ve indirimlerini sunabilecekleri yeni uygulamayı hayata geçirerek reklam gelirlerini artırmaya çalışıyor diyebiliriz. Aşağıdaki görselde Twitter Lead Generation Card’ın nasıl görüneceğini inceleyebilirsiniz.

Lead Generation CardSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*