15 Kasım 2018

Yeni Nesil Konum Bazlı Ücretsiz İlan Sitesi: Bazlia.com

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte internet kullanım alışkanlığı ve sıklığı oldukça değişti. Özellikle Twitter, Facebook, FriendFeed, Foursquare gibi sosyal ağlara akıllı telefonlar ile her an erişebilen kullanıcıların, o anda nerede olduklarını ve ne yaptıklarını paylaşma isteği, bu çerçevede yeni iş modellerinin oluşmasını olanak sağlıyor.

Konum bazlı ilan sitesi olarak hizmete başlayan bazlia.com da bu yeni iş modellerinden birisi olarak yaklaşık 4 ay önce yayına başladı.

Bazlia.com, kendisini yeni nesil konum bazlı ilan sitesi olarak nitelendiriyor.  Harita üzerinden arama yapabilme özelliği sayesinde 20 metre ile 90 kilometre arası yarıçaptaki ilanları listeleyebiliyor .

Alışveriş, Eğlence & Aktivite , Emlak – Gayrimenkul, Hayvanlar Alemi, Hizmet, Kariyer, Turizm– Otel & Tatil, Vasıta – Araç ve Yapı & Endüstri ana kategorilerinde ilan girişine izin veren bazlia.com,  evinize, iş yerinize ya da belirlediğiniz her hangi başka bir noktaya yakın yeni bir ev, iş, tatil, hizmet ya da ürün bulmanıza olanak sağlıyor.

İlanlarında QR Code olarak bilinen kare barkod sistemini barındıran bazlia.com, özellikle emlakçıların vitrinlerine yapıştırılan ilanların akıllı telefonlara yüklü RedLaser vb. uygulamalar ile otomatik olarak taranıp, ilanın bulunduğu websitesine kolayca yönlenmenizi sağlıyor.

Teknik olarak ölçeklenebilir, yüksek erişim kapasitesine sahip ve yatayda büyüyebilir bir mimaride tasarlanan bazlia.com ücretsiz üyelik imkanı sunuyor. “Bana Özel” sekmesinde listelediğiniz ilanların detaylı istatistiklerini görebiliyorsunuz. Ayrıca arama sonuçlarında seçtiğiniz kriterlere uygun sonuçlar gösterilirken, bu sonuçlara özel alt ve üst fiyat istatistikleri de gösteriliyor, böylece seçtiğiniz bir ilanın aradığınız kriterler arasındaki matematiksel ilişkisini görebiliyorsunuz.

Çoklu dil desteği sunan ve global ilan girişine de olanak tanıyan bazlia.com, ilerleyen yıllarda yatırım alarak bazSpot, bazPoint, bazMobile, bazLabs ve bazlia.com Api modülleri ile hizmet vermeyi planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Ayhan BARIŞ der ki:

  çok başarılı buluyorum ve yakından takip ediyorum.

 2. Fuat Aydemir der ki:

  Nokta atışı ev aramak ha! Her sene kiralık ev arayan benim gibi birisi ancak bunun kıymetini bilir 🙂 Doğrusu benim ve diğer insanların çok işine yaracağını ve hayatımızı kolaylaştıracağını düşündüğüm bir proje olmuş.Haritalı aramanın bence biraz daha kullanıcı dostu hale getirilmesi lazım. Keşke birde iPhone uygulaması olsaymış. Sitenin genel görünümünü ve dizaynını çok beğendim. Geleceğinin çok parlak olduğunu görüyorum…

 3. Serhat Akay der ki:

  Çok başarılı bir site. Hemen kullanmaya başladım.
  Başarılar diliyorum…

 4. Bu calısma bencede cok basarı olmus

Fikrini söyle

*