19 Kasım 2018

Yeniden Hedefleme ile Giden Müşterinin %26’sını Geri Kazanın [İnfografik]

Yeniden hedefleme 4

Hemen çıkma oranınız yüksek mi? Web sitesi ziyaretçilerinizin geri gelmesini istiyor musunuz? Bu durumda yeniden hedefleme kampanyalarını kullanmanız gerekiyor. Yeniden hedefleme reklam kampanyalarınızla ilgili hedef kitleye ulaşmanızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Bunun için de sitenizden ayrılan kullanıcıların browserlarına küçük bir kod yerleştiriyor. Ardından kullanıcıların ziyaret ettiği sayfalarda marka ve ürününüzle ilgili reklamlar gösteriliyor.

Giden müşterinin % 26’sını geri kazanı

Böylece onları sepette satın almadan bıraktıkları ürünü almaları için ikna etme şansınız oluyor. Hatta bunun için kişisel indirim kampanyaları yapabilir ve ücretsiz e-kitap gönderebilirsiniz. Bütün bunlar güzel de yeniden hedeflemenin ne kadar etkili olduğunu, nasıl kullanılacağını biliyor musunuz? İşte size yeniden hedeflemenin gücünü gösteren somut rakamlar ve çarpıcı bir infografik (tıklayarak büyütebilirsiniz).

  • Web sitenizi ziyaret eden ve çıktıktan sonra yeniden hedeflenmiş reklam gösterilen ziyaretçilerin sitenizde dönüşüm sağlama olasılığı yüzde 70 artıyor.
  • Online müşterilerin yüzde 72’si alışveriş sepetini herhangi bir şey satın almadan terk ediyor ve sadece yüzde 8’i geri dönüp sitenizden alışveriş ediyor.
  • Reklam yeniden hedefleme ise kayıp potansiyel müşterilerin yüzde 26’sını ürün satın almak için geri getiriyor.

 

Yeniden hedefleme 2

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*