17 Aralık 2018

Yesmail’den Rakiplerin Sosyal Medya Performansını Takip Sistemi

Sosyal medya, markaların potansiyel ve mevcut kullanıcıları ile irtibata geçip iletişim sağlamasında günümüzün başarılı pazarlama araçlarından.

Pazarlama uzmanları, sosyal medyada tüketiciler ile irtibata geçmek için çalışırken, bir yandan da rakip markaların faaliyetlerini takip etmek için çabalıyorlar.

Araştırma firması Yesmail, pazarlama uzmanlarının bu çabalarından ilham alarak oluşturduğu yeni hizmetinde, marka yöneticilerine rakiplerinin sosyal medya faaliyetlerini detaylıca takip etme olanağı sunmaya başlayacak.

Yesmail Market Intelligence ismi ile piyasaya sürülen hizmette pazarlama uzmanları rakiplerinin Youtube videolarının kaç kere izleniğinden, yayınladıkları bir duvar yazısının kaç kişi tarafından beğenildiği, kaç kişinin rakipleri ile alakalı bir bilgiyi sosyal medyada paylaştığına kadar pek çok veriyi yeni sistem ile takip edebilecekler.

Aslında zaten herkese açık olan bilgileri toplu olarak ve rapor halinde sunma hizmeti vereceklerini belirten Yesmail Interactive Pazarlama Başkan Yardımcısı Jason Warnock, pazarlama uzmanlarının sosyal medyada arkadaş ekler gibi verilerini takip etmek istedikleri firmaları sayfalarına ekleyebileceklerini, bu şekilde tüm verilerin rapor halinde gerçek zamanlı olarak firmayla paylaşılmaya başlanacağını açıklıyor.

Hizmetlerini belli sayıda markalardan oluşan paketler halinde sunacaklarını belirten Warnock, beta yayınlarının altı marka ile denemeye açıldığını belirtiyor. Markaların email kampanyaları, Facebook ve Twitter datalarının sistemlerinde yer alacağını ekleyen Warnock, pazarlama uzmanlarının markalar arasında karşılaştırma yapabileceklerini de ifade ediyor.

Kendi pazarlama kampanyalarının zamanlamasının da rakiplere göre belirlenebileceği Warnock tarafından paylaşılan bilgilerden.

Hizmetin beta yayından çıkıp genele yaygınlaşması hakkında ise her hangi bir tarih verilmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*