21 Kasım 2018

YouTube Geçilemez 6 Saniyelik Bumper Reklamlar Gösterecek

Youtube-bumper-reklam-mobil_reklam-video_reklam (2)YouTube’un kullanıcının tıklayarak geçemeyeceği 6 saniyelik bumper (tampon) reklamlar sunmasının iki sebebi var. Birincisi kullanıcıların mobile kayması ve daha kısa videolar izlemesi ve ikincisi, buna bağlı olarak kısa videodaki reklamları hiç izlememesi, hemen es geçmesi. Yeni reklamlar e-ticaret sitelerine avantajlı tanıtım seçeneği sunacak.

İlgili yazı: Girişimciler ve Küçük İşletmelere 21 Viral Video Pazarlama Fikri [İnfografik]

Youtube reklam gelirlerinden olmamak için çareyi buldu

Geçilemeyen reklamlar sadece 6 saniye uzunluğunda. Bu süre kullanıcının dikkatini çekmeye yeterli. Aynı zamanda kısa videoda rahatsızlık vermeyecek kadar uzun.

Youtube kullanıcının rahatsız olması beni hiç ilgilendirmiyor diyor. 6 saniye beklesin. Mobilde bu tepeden inme yöntemin ne kadar tutacağını göreceğiz. Sonuçta Youtube ve reklamveren çıkarlarını korumak için mantıklı bir yaklaşım gibi görünüyor ve Youtube’un bu kararı vermeden önce internette test ettiğinden emin olabilirsiniz.

İlgili yazı: Viral Pazarlama – 1: Halk Diliyle Konuşan Marka Nasıl Yaratılır?

Akıllı telefonlar için tampon reklamlar

Youtube video reklamlar ürün müdürü Zach Lupei konuyla ilgili olarak blogunda şunu yazdı: “Tampon reklamları video reklamların zirvesi olarak görüyoruz. Yaratıcı topluluğun [reklamverenler desene açık açık :)] bunlarla ne yapacağını heyecanla bekliyoruz.”

Youtube-bumper-reklam-mobil_reklam-video_reklam (3)

Uzun reklamları geçebileceksiniz

Youtube kısa reklamları kabul ettirmek için “Korkmayın, uzun reklamları geçmenize izin veriyorum” diyor. Youtube araştırmasına göre 18–49 yaş arasındaki kitlenin yüzde 50’si video izlemek için önce mobil cihazları kullanıyor. Üstelik bunların büyük kısmı müzik klipleri. Şimdi bunu Spotify gibi internet dağıtım kanallarıyla birleştirirseniz mobil video reklamların önemini göreceksiniz.

İlgili yazı: En İyi Viral Hangisi? Gerçek Zamanlı Pazarlama Duyarlı Pazarlamaya Karşı

Diğer reklam formatlarının yerini almayacak

Lupei, reklamverenlerin hazırladıkları reklamları niş kitlelere ve kullanıcıların beğenilerine göre özelleştirebilecekleri farklı reklam formatları her zaman olacak diyor. Siz de 6 saniyelik geçilemeyen Youtube tampon reklam nedir diyorsanız aşağıdaki Atlantic Records örneğine bakabilirsiniz:Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*