18 Kasım 2018

2015’e Kadar Çin Online Alışveriş Kullanıcıları 300 Milyonu Geçecek

Çin, hızlı büyüme rakamları ile son yıllarda hem uluslararası yatırımcıların, hem de araştırmacıların en çok dikkatini çeken ülkelerden biri.

Kasım ayının ortasında The Boston Consulting Group tarafından yayınlanan ve Çin online ticaret harcamalarının 5 yılda %320 artacağını öne süren araştırmadan sonra, yeni bir rapor da Almanya merkezli araştırma şirketi yStats.com‘dan geldi.

Uluslararası pazar araştırma şirketi yStats, Çin’deki internet kullanıcılarının sayısının 2015’e kadar 400 milyon kişiden 600 milyona ulaşacağını beklediklerini belirterek, bunun neticesinde online alışveriş yapan kesimde de 300 milyon kişilik bir artış olacağının tahmin edildiğini paylaştı.

Fırsat ve kolay tüketim ürünlerinin online ortamda en fazla satın alınan ürünler oldukları da araştırmada paylaşılırken, 2011 yılında Çin’in en büyük online sitelerinin Tmall.com, 360buy.com ve Amazon.cn oldukları belirtildi.

Akıllı telefon ve 3G ağlarının kullanımı ile Çin’deki mobil ticaretin büyüme ivmesinin de hızla artacağı raporda paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*