18 Kasım 2018

Yu-Shik Kim: “Türkiye Mobil Değişimi Kucaklamaya Hazır”

Türkiye’de e-perakende sektörünün 2015 yılında yüzde 30’a yakın büyüyeceğini belirten Yu-Shik Kim, mobil ve omni- kanalın Türkiye e-perakende pazarı için belirleyici olacağını, Türkiye’nin genç ve dinamik demografisinin bu değişimi kucaklamaya hazır olduğunu söyledi.

Yu-Shik Kim

Yu-Shik Kim

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşarak kısa sürede hızlı ve istikrarlı bir büyüme gösteren n11.com’un Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, sektöre dair öngörülerde bulundu. Türkiye’de e-perakende sektörünün bu sene yüzde 30’a yakın büyüme göstereceğini ve mobilin bu büyümede etkin olacağını söyledi. Türkiye demografisinin bu değişime hazır olduğunu belirten Kim “Türkiye’nin genç ve dinamik demografisi, internet kullanıcılarının yüzde 28’inin 17-24 yaş arasında olması, online alışveriş yapmayan ama yatkınlığı olanların oranının yüzde 37 olması gibi faktörlerin yanında 23,5 milyon akıllı telefon kullanıcısı olan Türkiye’nin sosyal medyadaki aktifliği de Türkiye’nin mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğuna dair bir diğer önemli veri” dedi.

Mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz

E-ticaret sektörünün 2015 yılında da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini söyleyen Yu-Shik Kim, “2014 senesinde yüzde 20-25 oranında büyüyen Türkiye e-perakende sektörünün, Kore’de olan tecrübelerimize dayanarak 2015 yılında yüzde 30’a yakın bir büyüme gerçekleştireceğini ön görüyoruz. E-ticaret sektörü büyümeye devam ederken, m-ticaret ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerde büyük artış gerçekleşecek. n11.com olarak, mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz. Güçlü altyapımızla oluşturduğumuz mobil uygulamalarımız da bunun bir göstergesi” dedi

Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarla inovatif bir şirket olduklarına vurgu yapan Kim, “E-ticaret pazarında yenilikçi hizmetler sunan ve sektör lideri olan n11.com olarak, uzmanlık ve altyapımızla oluşturduğumuz uygulamalarımızı tüketicilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Online alışverişi kolaylaştıran Görselle Arama, Pazarlık, Sallamatik ve Kredi Kartı Okuyucusu gibi uygulamalarımızla birlikte oyunlaştırma vb. özelliklerle kanaldaki yenilikleri sürdüreceğiz. Tek Tıkla Ödeme özelliği de yakında devreye alacağımız uygulamalardan” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Adamın ismi güzelmiş.

Fikrini söyle

*