12 Aralık 2018

Amazon’a Ait Ayakkabı Satış Sitesi Zappos.com Hacklendi

Amazon bünyesinde ayakkabı satışı yapan ve oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Zappos.com, Pazar akşamı kullanıcılarına bir mail ile ulaşarak müşterilerine ait bilgilerin çalınmış olabileceğini açıkladı.

Kullanıcılarının adları, email ve ev adresleri, telefon numaralarının yanı sıra kredi kartı bilgilerinin bir kısmının da hacklendiğini belirten firma yetkilileri, müşterilerinin kredi kartlarının sadece son 4 rakamının hackerlar tarafından ele geçirilmiş olabileceğini öne sürerek, geriye kalan bilgilerin sağlamlığından endişe duyulmasına gerek olmadığını belirttiler.

24 milyon kullanıcısının olduğu öne sürülen Zappos tarafından yayınlanan bu haberin ardından, firma kullanıcıları Zappos Facebook sayfasında firmayı destekleyen yorumlarda bulundular.

Zappos, sorunun kaynağının bulunması için FBI ile işbirliği içerisinde çalışmalar yaptığını belirtirken, bütün kullanıcı şifrelerinin sıfırlandığını paylaşarak müşterilerinden yeni şifre oluşturmalarını talep etti.

Firma, çağrı merkezlerini oldukça yoğun olabileceğine inandığı aramalar nedeniyle bir süreliğine kapatırken, kendilerine çağrı merkezi yolu ile ulaşmak isteyen kullanıcılarını destek email adresine yönlendirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] 17 Ocak: Amazon’a Ait Ayakkabı Satış Sitesi Zappos.com Hacklendi […]

Fikrini söyle

*