19 Kasım 2018

Zappos Las Vegas’taki Yeni Ofisine Taşındı

Ayakkabı dikeyine odaklanan e-ticaret sitesi Zappos‘un Las Vegas’taki yeni ofisi parmak ısırtacak cinsten. Şirketin CEO’su Tony Hsieh, ofislerini Nevada’daki arka bir mahalleden, Las Vegas’ın en merkezi yerlerinden birine taşıyarak çalışanları arasında heyecana sebep oldu. Ayrıca kendi cebinden yaptığı 350 milyon dolarlık bir yatırımla dev bir yaşam merkezi kuracak olan CEO, çalışanlarının burada iş ve eğlenceyi aynı anda yapabilmelerini amaçladığını belirtti.

Bu ayın başlarında, 200 Zappos çalışanını geçici ofislerine yerleştiren şirket, 40 milyon dolarlık bir yenileme geçiren ve yeni merkezleri olacak eski belediye binasının sadece birkaç blok ilerisine taşındı. 2010 yılında Amazon tarafından satın alındıktan sonra kaderinde ciddi bir değişiklik gerçekleşen Zappos, bu şekilde Las Vegas’ın şehir merkezini de kökten değiştirmeyi planlıyor.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi şirket bu yatırım için toplam 350 milyon dolarlık bir fatura çıkardı. Sadece iki yüz milyonunun arsa ve binaya ayrıldığı bütçenin, elli milyon doları ise teknoloji girişimleri için kullanılacak. Geri kalan miktarın eşit olarak, küçük işletmelere ve kültür-sanata ayrılacağını belirten Tony Hsieh, en sevdiği “bar” bu bölgede olduğu için yatırım yapmak amacıyla burayı seçtiğini belirtti.

İşte Zappos’un Las Vegas’taki yeni ofisinden kareler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*