13 Aralık 2018

Online Mağazalar Buzz Yaratmada Başarılı

Digital pazarlama ve sosyal medya performans ölçümleme şirketi Zeta Interactive tarafından Internet Retailer için yapılan bir araştırmaya göre, online mağazalar buzz yaratmada oldukça başarılılar.

Mağazaların adlarının geçtiği 100 milyondan fazla blogun ve online toplulukların incelendiği araştırmanın sonuçları, mağazaların isimlerinin online kullanım sayılarının pozitif yorum oranlarıyla çarpılıp 10’a bölünmesi ile hesaplanıyor. Zeta, büyük mağazalar için iyi skorun 60 ve üstü olması gerektiğini belirtiyor.

Araştırmaya göre Amazon.com en yüksek online buzz skoruna sahip. Buna rağmen, Target dünyanın en büyük online mağazası olma yolunda hızla ilerliyor.

Zeta Buzz Top 25 Retail Standing Indexinde mağazaların skorları aşağıdaki gibi belirtildi. İlk hanede mağazaların aldığı buzz skoru bulunurken, ikinci hanede son ayda hakkında kaç kere yazı yazıldığı, son hanede ise olumlu oranların yüzdesi bulunuyor.

Listede ilk sırada 493.37’lik skoru ve %93’lük olumlu yorum yüzdesi ile Amazon bulunurken, 473.98’lik skoru ile Target takip ediyor.

Zeta Interactive CEO’su Al DiGuido, sadece online satış yapan mağazaların buzz yaratmada çok kanallı satış yapan mağazaları geride bıraktığını belirtirken, çok kanallı ticaret yapan mağazaların Amazon’un buzz yaratma yöntemlerinden esinlenmesi gerektiğini iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*