15 Kasım 2018

Zomato ve Uber Global Ortaklıklarını Duyurdular

Global restoran arama uygulaması Zomato ve yolcularla sürücüleri buluşturan mobil uygulama Uber, iki ürünün kullanıcılarına fayda sağlayan ortaklık anlaşmalarını duyurdu. Anlaşma, Zomato kullanıcılarının bulunduğu Hindistan, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, Güney Afrika, Endonezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Portekiz, Katar, Türkiye, BAE ve ABD’nin olduğu 13 ülkede, toplam 24 şehirde geçerli olacak.

Zomato, kullanıcılarının keşfettikleri restoranlara giderken rahatça bir araç çağırabilmeleri için Uber’in kusursuz deneyimini Zomato uygulamasında sunacak. Londra ve Güney Afrika’da hali hazırda kullanılan bu özellik artık diğer önemli pazarlarda da kullanılabilecek.​

zomato-uber

Pankaj Chaddah, Zomato Kurucu Ortağı ve COO’su, “Yemek deneyimlerini herkes için daha da mükemmel bir hale getirmek için uğraşıyoruz. Bu iş birliği, Zomato uygulamasını kusursuz bir şekilde Uber servislerine bağlarken dışarıda yemek yemeyi daha rahat hale getiriyor.” dedi.

Uber – Asya İş Geliştirme Müdürü Eric Alexander ise “Zomato ile iş birliğimizi genişlettiğimiz için sevinçliyiz. Uber, hizmet verdiği altı kıtada kullanıcılarına şehirlerini yeni yollardan keşfetme imkanı sunarken, bu entegrasyon sayesinde Zomato kullanıcılarının şehirlerindeki lezzet noktalarına konforlu bir şekilde varmalarını da sağlayacak.” dedi.

Zomato’nun Uber ile anlaşması ile restoranlara daha konforlu bir ulaşım imkanı sunulacak. Kullanıcı gitmek istediği restoranı Zomato’dan seçtikten sonra restoran sayfasında bulunan Uber butonu ile en yakın Uber’e ulaşabilecek. Ayrıca kullanıcı dilediği Uber servisini seçerek, tahmini ücreti ve sürücünün kaç dakika içerisinde bulunduğu lokasyona varacağını görebilecek.

 

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*